Ndahet nga jeta veprimtari i LPK-së dhe pjesëtari i UÇK-së, Ilaz Bajrami

E enjte, 29 qershor 2023   Ndahet nga jeta veprimtari i LPK-së dhe pjesëtari i UÇK-së, Ilaz Bajrami 28 qershor23:38   Sot (e mërkurë) në Itali është ndarë nga jeta veprimtari i LPK-së dhe pjesëtari i UÇK-së, Ilaz Bajrami nga Devaja e Vitisë. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë ish-sekretari i LPK-së, Emrush Xhemajli, […]

Lexo më shumë

Beogradi dhe lista serbe në “shok” nga Albin Kurti: Nuk ka paga për 32 serbët që nuk shkonin në punë

Beogradi dhe lista serbe në “shok” nga Albin Kurti: Nuk ka paga për 32 serbët që nuk shkonin në punë kurse merrnin paga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në Kosovë, ka shpenzuar nga buxheti i saj mbi 135 mijë euro për pagesat e 32 zyrtarëve të komunitet serb, pa shkuar fare në punë asnjë […]

Lexo më shumë

Derisa të gjithë po e kritikojnë, Kurti lavdëron punën e tij

Kurti sot ka lavdëruar punën e tij. Kryeministri Albin Kurti sot ka prezantuar punët e Qeverisë, të cilat ai i quan të mëdha, përpara anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, ku është edhe kryetar. Kurti tha se me qeverinë e tij, “imazhi i Kosovës që nga shpallja e pavarësisë, asnjëherë nuk është ngritur […]

Lexo më shumë

Konfirmohet nga policia, dy të vdekur në aksidentin e rëndë në Klinë

Dy të vdekur nga aksidenti i rëndë në Klinë. Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur disa minuta më parë në magjistralen Pejë-Prishtinë, saktësisht në Klinë. Rastin për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i cili ka konfirmuar se dy persona kanë ndërruar jetë si pasojë […]

Lexo më shumë

Reagimi i Monikës kur e sheh Sarën në BBVIP, pasi ia veshi këmishën Ledrit

Ky është reagimi i Monikës kur sheh Sarën në Big Brother VIP Sot në Big Brother VIP mysafire ka qenë Sara Hoxha bashkë me shoqen e saj për të prezentuar produktet e saj të grimit. Ajo ka hyrë në kuadër të lojës që Vëllai i Madh përgatiti për djemtë e shtëpisë, të cilët duhet të […]

Lexo më shumë

Për gjendjen energjetike, Kurti fajëson qeveritë e kaluara

Vendi ynë ka kohë që po përballet me probleme me energjinë elektrike. Të enjten kryeministri Albin Kurti këshilloi paraardhësit të shihen në pasqyrë para se ta kritikojnë qeverinë e tij për mungesën e energjisë elektrike, e fajin për këtë krizë nëpër të cilën po kalon vendi ua hodhi edhe të dielën kur tregoi se po […]

Lexo më shumë

Pamjet nga aksidenti me fatalitet që ndodhi në Klinë

Një aksident me fatalitet ka ndodhur në Klinë. Dy persona kanë vdekur në një aksident trafiku që ka ndodhur mes një kamioni dhe një veture. Burimet e Klankosova.tv bëjnë me dije se rasti ka ndodhur rreth orës 18:25 në magjistralen Pejë- Prishtinë, konkretisht në fshatin Zajm të Klinës. Të bashkangjitura i gjeni disa fotografi nga […]

Lexo më shumë

Luana shfaqet joshëse, por vëmendja shkon diku tjetër

Luana Vjollca merr vëmendje me dekoltenë e hapur ku tregon gjoksin Ajo dinë të duket bukur dhe atraktive në secilën mënyrë, madje edhe e veshur me pizhama. Bëhet fjalë për moderatoren, Luana Vjollca, e cila iu është bashkuar emrave të njohur që këro ditë kanë bërë urime në rrjetet sociale. Prezantuesja nga Shqipëria, krahas urimeve […]

Lexo më shumë

Në mesin e të vdekurve në aksidentin në Klinë është edhe një fëmijë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Klinë. Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ndodhi sot rreth orës 18:25 në magjistralen Pejë-Prishtinë, saktësisht në Klinë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ka bërë të ditur për lajmi.net se dy personat që kanë ndërruar jetë si […]

Lexo më shumë