S’kanë të ndalur problemet, Facebooku sërish bie nga sistemi

Facebooku sërish bie nga sistemi Rrjeti më i madh social, Facebook, ka rënë sërish nga sistemi, vetëm dy javë pasi një rënie masive i kushtoi qindra miliona dollarë. Përdorues nga e gjithë bota kanë raportuar problemin për qasje në rrjeti social në mesditën e së shtunës. Një rënie shtatëorëshe në tetor – ku u përfshinë […]

Lexo më shumë

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona, kontrolloni nëse edhe i juaji është në listë

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona të vjetër nga sot, 1 nëntor. Aplikacioni i mesazheve në pronësi të Facebook po ndalon mbështetjen për versionet më të vjetra të sistemeve operative iOS dhe Android. Kjo do të thotë se ata nuk do të marrin më mbështetje sigurie dhe softuerësh që mund të rezultojnë […]

Lexo më shumë

Kosovarja që është tashmë pjesë e Meta-s

Kosovarja, pjesë e kompanisë “Meta”. Plarenta Deshishku nga Irlanda, pjesë e departamentit të “Global Operations” në “Facebook”. Është një profesioniste me origjinë shqiptare, Plarenta Deshishku, e cila jeton dhe zhvillon karrierën e saj në Dublin, Irlandë. Ajo është diplomuar për Administrim Biznes dhe Menaxhim të Përgjithshëm në “ESCP Business School”, kurse studimet pasuniversitare i ka […]

Lexo më shumë

Facebook ndryshon emrin, kështu do të quhet

Facebook, nuk do të ketë këtë emërim më. Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka njoftuar se ka ndërruar emrin kompanisë në “Meta”. Ky vendim ishte pjesë e një ndryshimi strategjik për të theksuar zhvillimin e botës virtuale ndërkohë që biznesi kryesor i rrjetit social është në krizë, njofton Klan Kosova. “Nga tash e tutje, ne […]

Lexo më shumë

A do të funksionojë Whatsapp në telefonin tuaj nga 1 nëntori?

Kanë mbetur edhe pak ditë para se udhëzimet e reja të Whatsapp të hyjnë në fuqi. Duke filluar nga 1 Nëntori 2021, në fakt, aplikacioni i mesazheve të menjëhershme në Facebook nuk do të funksionojë në disa versione më të vjetra të Android, iOS dhe KaiOS. Në pak më shumë se 16 ditë, në këtë […]

Lexo më shumë

Magjistari izraelito-britanik tregon se përse ranë Facebook, Whatsapp dhe Instagram

Pse Facebook, Whatsapp dhe Instagram ranë të hënën? Facebook shpjegoi se përplasja u shkaktua nga një ndryshim i gabuar i konfigurimit, Uri Geller mendon se bëhet fjalë për diçka tjetër. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, magjistari dhe personaliteti televiziv izraelito-britanik sugjeron që alienët ishin përgjegjës për ndërprerjen. Geller publikoi në Twitter një video nga […]

Lexo më shumë

Bie nga funksioni Facebook, Instagram dhe WhatsApp

Facebook, Instagram dhe WhatsApp nuk funksionojnë. Rrjetet sociale të Mark Zuckerberg kanë probleme teknike që po i pengojnë përdoruesit të përdorin shërbimet. Rrjetet sociale të Mark Zuckerberg dështojnë përsëri. Edhe sot, Facebook është tronditur nga problemet që i kanë lënë përdoruesit të paaftë për të kryer shërbimet. WhatsApp, Instagram dhe platforma kryesore e Facebook kanë […]

Lexo më shumë

Sa janë bërë veturat e reja më të shtrenjta në dy dekadat e fundit

Në 18 vitet e fundit, çmimet e veturave me katër rrota janë rritur mesatarisht me më shumë se 50 për qind. Rritja e çmimeve të automjeteve të reja vitet e fundit po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendjen e dashamirëve të veturave. Sa janë rritur vërtet çmimet e veturave në 18 vitet e fundit? Analistët […]

Lexo më shumë

Nëse keni ndonjërën nga këto vetura mos e shisni, sepse vlera e tyre vetëm do të rritet

Thonë se vetura e re humbet një pjesë të konsiderueshme të vlerës së saj menjëherë pas daljes nga ekspozita. Sidoqoftë, ka edhe disa vetura të përdorura, çmimi i të cilave po rritet vazhdimisht. Nëse drejtoni ndonjë nga këto klasike moderne, mund të fitoni para. Këto janë vetura që deri para disa vitesh shiteshin për një […]

Lexo më shumë