Cili është fjalëkalimi më i vështirë për tu vjedhur sipas ekspertëve

A jeni të sigurt se fjalëkalimet që përdorni për aplikacione të ndryshme janë mjaftueshëm të vështirë për t’u gjetur? Nuk i dihet kurrë, ndaj sigurohuni që të vendosni një fjalëkalim të vështirë, i cili sipas ekspertëve ka një karakteristikë kryesore. Qendra Kombëtare e Mbretërisë së Bashkuar për Sigurinë Kibernetike (NCSC), në një postim në blog, […]

Lexo më shumë

Telefoni i famshmëm Nokia 6310 është rikthyer me një version modern, ja sa kushton.

Legjenda Nokia 6310 është rikthyer me një version modern, ja sa kushton. Telefoni më i përdorur i një periudhe, Nokia 6310, ende ruan vendin e tij në kujtime, edhe pas viteve të heqjes nga tregu. HMD Global, e cila ka licencën për këtë telefon legjendar, ka lëshuar versionin modern të telefonit. Sipas lajmeve në Hardware […]

Lexo më shumë

Cila është temperatura ideale për vozitje?

“Ajër i kondicionuar” në veturë: Cila është temperatura ideale për vozitje? Mos e teproni me ftohjen, por mos vozisni as si në saunë. Në temperatura të larta, drejtuesit e mjeteve do të kërkojnë freskim në kondicionerin, por nuk duhet ta teprojnë. Ekstremet sigurisht që nuk janë të mira, as temperaturë shumë të lartë, as shumë […]

Lexo më shumë

Një person e bleu veturën me kilometra të kthyera, e raporton rastin në polici

E bleu veturën me kilometra të kthyera, e raporton rastin në polici. Një person ka raportuar në polici në muajin shkurt të këtij viti se ka blerë një veturë e cila ka rezultuar se i ka kilometrat e kthyera. E të dyshuarin për shitjen e kësaj veture, si duket tashmë e ka identifikuar Policia e […]

Lexo më shumë

Kjo është mënyra më e mirë se si ta freskoni veturën në vetëm 10 sekonda

Mënyra se si ta freskoni veturën në vetëm 10 sekonda. Nëse uleni brenda një veture të nxehtë, jo vetëm që është shumë e pakëndshme, por gjithashtu mund të jetë e rrezikshme për shëndetin. Pavarësisht nëse keni kondicioner apo jo, ky hile do t’ju ndihmojë të freskoni një makinë që ka qëndruar në diell për rreth […]

Lexo më shumë

Mësoni këto veprime nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet

Ndiqni këto veprime nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet. Nëse e keni lagur telefonin tuaj në shi, e keni hedhur në ujë ose keni derdhur lëng mbi të, nuk jeni i vetmi. Një studim sugjeron që 25% e përdoruesve të telefonave të mençur e kanë dëmtuar telefonin e tyre me ujë […]

Lexo më shumë

Zbulohet dukja e iPhone 13, këto janë veçoritë e tij

Publikohet dukja e iPhone 13 – Çfarë janë veçoritë e tij që u zbuluan. Lancimi nuk pritej të bëhej deri në shtator. Edhe pse kohët e fundit ka pasur shumë thashetheme rreth dukjes së iPhone 13 Pro, produktit që nuk është lancuar akoma nga Apple, tani gjërat janë bërë plotësisht të qarta, shkruan lajmi net. […]

Lexo më shumë

Si po përcillet konflikti izraelito-palestinez në mediat sociale?

Ky është rrjeti sociale i cili po përcjellë më së shumti këtë konflikt Derisa luftimet midis Izraelit dhe militantëve palestinezë po vazhdojnë, rrjeti social TikTok është bërë një forum për transmetimin e këtyre ngjarjeve. TikTok, që dikur ishte i njohur kryesisht për videot virale të vallëzimit, kohëve të fundit ky aplikacion i videove është bërë […]

Lexo më shumë

Ky është mikroçipi më i vogël dhe më i fuqishëm në botë

Çipi i ri pritet të arrijë 45% performancë Sfida e vazhdueshme e industrisë është të bëjë mikroçipa që janë më të vegjël dhe njëkohësisht më të shpejtë, më të fuqishëm dhe më efikasë të energjisë. Të enjten, IBM njoftoi se ka krijuar një çip 2-nanometër, mikroçipi më i vogël dhe më i fuqishëm i zhvilluar […]

Lexo më shumë