Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Lajme

Ngjarjet e ditës së sotme.

10:00Mbahet shqyrtimi fillestar në rastin ndaj ministrit Liburn Aliu. (Gjykata Themelore e Prishtinës)

10:00Shoqata “Down Syndrome Kosova” dhe kompania “Evrotarget & Evroenergie” zyrtarizojnë bashkëpunimin në kuadër të fushatës “A po m’sheh’’. (Zyrat e “Evrotarget”, Rr. “Isa Kastrati”)

10:00Ceremonia e revistës së trupave të Togut Ceremonial të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

11:00Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim ekipin e xhudistëve kampionë. (Kabineti i Presidencës)

11:30Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim nxënësit e Institutit ATOMI. (Kabineti i Presidencës)

12:45Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, e shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Qendrën e Vaksinimit në Prishtinë. (Salla “1 Tetori”, Prishtinë)

13:15Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, bënë homazhe te varri i presidentit Ibrahim Rugova. (Velani, Prishtinë)

13:30Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, vendosë buqetë me lule tek Memoriali për nder të të pagjeturve të Kosovës. (Oborri i Kuvendit të Kosovës)

13:40Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, vendosë buqetë me lule tek Monumenti “Heroinat”. (Sheshi i Heroinave, Prishtinë)

14:30Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”. (Prekaz, Skenderaj)

17:00Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim Komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe gjeneralët e FSK-së. (Kabineti i Presidencës)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code