Dëmët e shkaktuara nga reshjet e fundit, vjen reagimi nga Shpend Ahmeti

Lajme

Për shkak të shiut të furishëm dhe erërave të forta të mbrëmjes së të enjtes, në kryeqytet ka pasur dëme.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Twitter ka njoftuar se ka dëme në qytet si rezultat i erërave të forta.

Ahmeti luti qytetarët të kenë kujdes dhe të thërrasin në numrin e komunës për çdo emergjencë.
Gjithashtu ai tregoi se ekipet janë në terren për të sanuar dëmet.

Kemi dëme në qytet nga erërat e fortë. Lusim qytetarët të kenë kujdes dhe për çdo emergjencë të thërrasin në Komunë në 080012233. Ekipet janë në terren për sanim!”, shkroi Ahmeti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code