Ministrja Haradinaj njofton homologun nga Saint Vincent dhe Grenadines për marrëveshjen e Uashingtonit

Lajme

Haradinaj- Stublla njofton homologun nga Saint Vincent dhe Grenadines për marrëveshjen e Uashingtonit.

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka mbajtur një videokonferencë me ministrin e Jashtëm të Saint Vincent dhe Grenadines, Louis Hilton Straker.

Haradinaj – Stublla, e ka informuar homologun e saj për marrëveshjen e normalizimit ekonomik me Serbinë që do t’i hapë rrugë finales së njohjes reciproke në kufijtë ekzistues dhe brenda rendit kushtetues.

“Në margjinat e sesionit të 75-të të UNGA, mbajta një videokonferencë me ministrin e Jashtëm të Saint Vincent dhe Grenadine, Sir Louis Hilton Straker.

Diskutuam për nevojën e thellimit të marrëdhënieve dypalëshe në temat e interesit tonë të përbashkët. Straker e informova me zhvillimet politike në Kosovë, specifikisht për marrëveshjen e normalizimit ekonomik me Serbinë që do t’i hapë rrugë finales së njohjes reciproke në kufijtë ekzistues dhe brenda rendit tonë kushtetues”, ka deklaruar ministrja Haradinaj Stublla.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code