Skënder Hyseni tregon nëse do të kandidojë për kryetar të LDK-së

Lajme

Skënder Hyseni: S’kam ambicie për kryetar të LDK’së.

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni, është deklaruar për herë të parë pas humbjes së Lidhjes Demokratike të Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurt.

Hyseni u pyet për arsyet e humbjes së thellë të LDK-së, për të cilat tha se asgjë për të shtuar prej deklaratës që ka dhënë kryesia lidhur me këtë çshtje.

“Ne jemi deklaru si Kryesi dhe unë jam pjesë e Kryesisë dhe s’kam çfarë t’i shtoj asaj që jemi deklaru”, tha ai për Gazetën Blic.

Madje ai tha se nuk ka ambicie për të qenë kryetar i LDK’së.

“Jo, nuk kam asnjë ambicie të tillë për kryetar të LDK-së”, thotë Hyseni, duke shtuar se nuk do të ndryshojë asgjë sa i përket punës që ka bërë ndër vite për LDK-në.

“Unë nuk do të ndryshoj asgjë në qasjen time ndaj LDK-së, do të punoj shumë si gjithmonë. Tek unë nuk ka patur as ngritje as rënie në përkushtimin tim për LDK-në dhe për punët në të” tha Hyseni.

Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit mori rezultatin më të dobët në historinë e saj , duke u renditur subjekti i tretë politik me 13.08%.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code