sport

Dybala kritikohet mga Pirlo

Pirlo e kritikon Dybalan: Paulo nuk luajti mirë. Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, e ka kritikuar Paulo Dybalan për paraqitje të dobët në fitoren e bardhezinjve 2:1 kundër Ferencvaros të martën në Ligën e Kampionëve. Dybala luajti vetëm 62 minuta dhe u largua për t’i lënë vend Alvaro Moratas, i cili e shënoi golin e […]

Horoskopi

Horoskopi ditor, e mërkurë 25 nëntor 2020

Dashi Dita do të nisë me stres, ndërsa momentet e lumtura do të vijnë gjatë orëve të para të mesditës. Mund të vijoni me planet tuaja romantike në pjesën e mbrëmjes apo me një plan i cili mund t’ju sjellë suksesin në të ardhmen. Sot do të keni mundësinë të ndryshoni atmosferën rreth jush dhe […]

Horoskopi ditor, e martë 24 nëntor 2020

Dashi Planet afatgjata duhet të rregullohen. Në mënyrë që të përfshini ndryshimet e duhura gjatë ditës, mos ndiqni emocionet tuaja. Sigurohuni që ndjenjat tuaja sidomos ato negative të mos pengojnë pamjen objektive për të ardhmen. Ndërveprimi me miqtë mund t’ju zhgënjej, por mund të frymëzoheni nga disa mendime të dobishme. Demi Përkrahja e dialogut do […]

Moti

Moti sot në Kosovë MË: 20 QERSHOR 2020

Moti sot në Kosovë MË: 20 QERSHOR 2020 Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot përpos rrezeve të diellit parashihet të ketë edhe reshje lokale shiu. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja […]

Edhe java e tretë e qershorit vazhdon me diell, shi, erë dhe shkarkime rrufesh

MË: 15 QERSHOR 2020 Në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme, Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se edhe java e tretë e muajit qershor do të vijoj me kushte të paqëndrueshme meteorologjike, diell, shi, erë dhe vranësira të shoqëruara me shkarkime rrufesh. Kjo situatë e paqëndrueshme sipas IHK-se vjen si […]

Moti sot në Kosovë

​ Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare.