Ajo humb fëmijën sapo lindi. Nëna u kërkon mjekëve një përqafim të fundit! Ajo që ndodhi në atë çast ka rrënqethur mijëra njerëz

Botë

Është shumë e bukur dhe mbresëlënëse!

Sigurisht qe ardhja e një fëmije është gjëja më e bukur që mund t’ju ndodhë në jetë.Ndjenja se do bëhesh prind është një ndjenjë e papërshkrueshme, veçanërisht për nënën.

Ajo e ndjen atë të rritet brenda vetes, ndjen çdo lëvizje, vuan ta sjellë në jetë dhe që nga momenti i parë në të cilin ia japin asaj, ajo e kupton se para atij momenti, jeta e saj nuk kishte kuptim.

Por nganjëherë jeta vendos të jetë pak e keqe dhe papritur, çdo gjë ndryshon… kur lexojmë tregime si këto, ze mra jonë ndahet në dysh.

Nuk mund ta imagjinojmë dot se si është d himbja e humbjes së një fëmije. Por po ju tregojmë këtë histori për të rrëfyer se pavarësisht nga vu ajtjet, nëse keni besim dhe nëse keni shpresë, mund të ndodhë një mrekulli.

Kate dhe David janë dy prindër të cilët kishin provuar pa sukses për një kohë të gjatë që të kishin një fëmijë, më në fund zbuluan se ishin duke pritur për binjakë.

Por lumturia u li gështua në ditën e lindjes, gjë që ndodhi para kohe. Kate lindi një djalë dhe një vajzë, por Jemie, djali, pas disa përpjekjeve për ring jallje, u shpall i vd ekur.

Nëna e gjorë me një ze mër të th yer i kërkoi mjekëve që ta linin ta përqafonte për herë të parë dhe të fundit, ajo donte t’i thoshte mirëseerdhe dhe pastaj lamtumirë.

Ajo që ka ndodhur ka bërë xhiron në të gjithë botën, duke lënë një shenjë të pashlyeshme në ze mrat e mijëra njerëzve.

Jamie ndjeu d himbjen e nënës së tij, ze mra nisi t’i rrahë dhe hapi sytë.

Që nga ajo ditë ai është shër uar gjithnjë e më shumë, me forcën e një luf tëtari!

Sot ai dhe motra e tij janë rritur dhe janë më të bashkuar se kurrë!

Një histori e mrekullueshme, fjalë emocionuese që tregojnë sa e fortë është forca e dashurisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code