Dalin detaje të reja nga aksidenti në Ferizaj ku vdiq 17 vjeçari

Një 17 vjeçar ka vdekur dhe një 21 vjeçar është lënduar si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur në fshatin Talinoc të Muhaxherëve në Ferizajt. Detaje si se ka ndodhur ky aksident tragjik ka dhënë për Klan Kosovën zëdhënësi i Policisë së Ferizajt, Kanun Veseli. “Sot rreth 06:50 në fshatin Talinoc të Muhaxherëve ka […]

Lexo më shumë

Shënohet viktima e parë nga zjarret në Shqipëri, dy të tjerë në spital

Është shënuar viktima e parë si pasojë e zjarreve në Shqipëri. Mësohet se një 60-vjeçar ka ndërruar jetë pas zjarrit që ka përfshirë fshatin “Asim Zeneli” në zonën e Lunxherisë në Gjirokastër. Mësohet se 60-vjeçari u dërgua në spital së bashku me bashkëshorten e tij, ndërsa pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve nuk ka mundur të mbijetojë. […]

Lexo më shumë

Adelina Grainca zgjodhi këtë këngëtare për dasmën e saj, kjo ishte atmosfera

Deputetja e VV-së, Adelina Grainca zgjodhi këtë këngëtare për dasmën e saj. Ajo është kurorëzuar ditën e djeshme. Adelina Grainca, i ka dhënë fund beqarisë me një dasmë, pamje prej të cilës u publikuan edhe në rrjete sociale, shkruan lajmi net. Ndërkohë, ajo ka zgjedhur një këngëtare për t’i bërë atmosferën dhe për të argëtuar […]

Lexo më shumë

Rekord i vaksinimeve kundër COVID-19 në Kosovë

Sot rekord i vaksinimeve kundër COVID-19 në Kosovë. Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se sot është thyer rekordi ditor për vaksinime. Nga LVV kanë thënë se numri i qytetarëve që po vaksinohen kundër COVID-19 është në rritje. Ndërsa, Vetëvendosje ka thënë se duhet të shohet numri i qytetarëve të […]

Lexo më shumë

Kreu i Gjilanit aktivizon Komisionin e emergjencave kundër zjarreve

Lutfi Haziri aktivizon Komisionin e emergjencave kundër zjarreve. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në bazë të rekomandimit të Agjensionit për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore, ka aktivizuar mekanizmin e emergjencave kundër zjarreve, duke përfshirë këtu institucionet komunale nga sektori i emergjencave civile, zjarrfikësit, institucionet e rendit, të drejtësisë, e rojet e pyjeve, me qëllim […]

Lexo më shumë

Teuta Krasniqi merr vaksinën: “Unë që jam ‘tucajkë’ prej çdo lloj injeksioni, as që e kam ndje”

Teuta Krasniqi vaksinohet: “Unë që jam ‘tucajkë’ prej çdo lloj injeksioni, as që e kam ndje”. Teuta Krasniqi ka kryer imunizim ndaj virusit vdekjeprurës, COVID-19. Lajmin e dha me anë të një postimi në llogarinë e saj në Instagram, ku ndau edhe disa fotografi. Aktorja shihet në disponim të mirë teksa merr kujdesin e duhur […]

Lexo më shumë

Me 12 zjarrfikës po luftohen zjarret në Suharekë

Suhareka po i lufton zjarret me 12 zjarrfikës. Në pjesën malore të fshatit Bukosh ende nuk ka arritur të shuhet zjarri që ka përfshirë këtë pjesë. Njësitet e zjarrfikësve, FSK-së dhe shumë vullnetarë që nga vikendi po shërbejnë në tetë lokacionet e Suharekës, ku po dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm. Kjo komunë ka […]

Lexo më shumë

Erdogan: Faleminderit Kosovë për gatishmërinë për të ndihmuar në luftë kundër zjarreve

Lufta me zjarret, Erdogan: Faleminderit Kosovë për gatishmërinë për të ndihmuar. Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka falënderuar shtetet që i ofruan ndihmë Turqisë, gjatë përballjes me zjarrin në shumë zona të vendit. Në mesin e këtyre shteteve është edhe Kosova, krerët e së cilës shprehën gatishmërinë për të ndihmuar Turqinë në luftën me […]

Lexo më shumë

Kryeministri Kurti: Jemi krenarë me të rinjtë tanë, që në Kosovë dhe botë, po korrin suksese të njëpasnjëshme

Në hapjen e “Muajit të Rinisë”, me mundësi të punës praktike për 900 të rinj, ngjarje kjo e organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Zyra e UNICEF-it në Kosovë, mori pjesë edhe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti. Kryeministri Kurti, ka deklaruar se është kënaqësi të nisim “Muajin e Rinisë”, me […]

Lexo më shumë

Vëllezërit Mziu tregojnë dashuri për Kosovën, nuk e ndërrojmë as me Zvicërr

Vëllezërit Mziu nuk e ndërrojnë Kosovën as me Zvicërr. Grupi i njohur i muzikës shqiptare popullore, vëllezërit Mziu, e kanë lavdëruar vendin e tyre Kosovën. Të ftuar në “Kanal 10”, ata e cilësuan Kosovën si vendin më të mirë në botë, shkruan “Kosovarja”. Ata u shprehen se nuk e ndërrojnë Kosovën as me Zvicrën për […]

Lexo më shumë