Ja cilat vendime u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës

Këto janë të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë. Qeveria e Kosovës në krye me Avdullah Hotin sot ka mbajtur mbledhjen e 24’të, në të cilën janë marrë disa vendime. Në këtë mbledhje, është miratuar vendimi për hapjen e kufijve shtetërorë me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe me Serbinë. Qeveria […]

Continue Reading

Fjolla nënë e dy fëmijëve, por në fotot e fundit po duket si të ishte 15 vjeҫare

Fjolla Svirca është tani një emër shumë i njohur për publikun. Bashkëshortja e Alban Mehmetit është shumë e përfolur sidomos për paraqitjet e saj gjithmonë tërheqëse, shkruan ORAinfo. Ndonëse është nënë e përkushtuar e dy fëmijëve, Fjolla është shumë aktive me postime në rrjete sociale. Madje në fotot e fundit ajo duket shumë bukur, si […]

Continue Reading

VV: Qytetarët duhet të testohen falas te privatët

Vetëvendosje thotë se qytetarët duhet të testohen falas te privatët, e thumbon edhe Naser Ramadanin. Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që testimi për COVID-19 të jetë falas edhe në instituticionet private shëndetësore. Përmes një video të publikuar në faqen zyrtare, VV’ja ka akuzuar Qeverinë Hoti se me licencimin e operatorëve privat për testim të Covid-19, po […]

Continue Reading

Tha se ka marrë vaksinën ruse, pastaj ish-Ministri Lluka bën një shpjegim

Ish -Ministri Lluka thotë se ka marrë vaksinën ruse, pastaj bën një shpjegim. Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, sot gjatë ditës në llogarinë e tij zyrtare në twitter ka thënë se bashkë me familjen e tij ka marrë vaksinën ruse anti-covid. “Familja ime dhe unë e kemi marrë vaksinën ruse për COVID-19 dhe nëse […]

Continue Reading

Me pushkë automatike, kështu po patrullon policia në Karaçevë

Policia po patrullon me pushkë automatike në Karaçevë. Sipas disa fotografive të publikuara në rrjetet, sociale, Policia e Kosovës tashmë ka nisur patrullimin në Karaçevë, pranë vijës kufitare me Serbinë. Policë të Kosovës me armë të gjatë janë parë në atë duke patrulluar në atë anë. KFOR ka lajmëruar dje se me policinë e Kosovës […]

Continue Reading

Sërish prinë Prishtinë, këto janë komunat dhe vendbanimet e 142 rasteve të reja me Covid-19

Gjatë ditës së sotme janë konfirmuar edhe 142 raste të reja me koronavirus. IKSHPK-ja ka njoftuar se janë testuar gjithsej 466 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, përcjell ORAinfo. Në 24 orët e fundit, numri i të shëruarve ka qenë më i lartë se ai i të infektuarve, […]

Continue Reading

Gresa në pushime me prindërit e motrat, por ku është burri i saj që nuk shfaqet kurrë?

Gresa Behluli është një prej këngëtareve më të përfolura për momentin në publikun kosovar. Ajo po komentohet shumë sidomos për jetën pas martesës, shkruan ORAinfo. Gresën e gjejmë gjithmonë shumë aktive me postime në rrjete sociale. Ajo vazhdimisht shfaqet pranë prindërve dhe motrave të saj. Madje edhe në pamjen e fundit shihet në pushim së […]

Continue Reading

Vajza kosovare bën rrëfimin rrënqethës, tregon papërgjegjësinë e shtetit për babën që i vdiq nga koronavirus

Vajza tregon papërgjegjësinë e shtetit për babën që i vdiq nga Covidi, thotë se na lanë të prisnim në varreza, por trupin s’po na e sillnin e as s’po e gjenim. Bardha Leka, të cilës i vdiq babai nga virusi COVID-19, ka treguar përjetimet e saj nga momenti kur mori lajmin e kobshëm se babai […]

Continue Reading

Ramadani jep lajmin e fundit për vitin e ri shkollor, tregon se a do të filloi nëpër shkolla

Drejtori i IKSHPK-së ka dhënë lajmin e fundit në lidhje me fillimin e vitit të ri shkollor. Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), Naser Ramadani ka thënë se viti i ri shkollor do të fillojë në shkolla. Ai ka sqaruar se janë duke e shqyrtuar mundësinë që mësimi nga klasa e […]

Continue Reading

Zemaj thotë nuk i është dorëzuar asnjë dokument gjatë pranim-dorëzimit të detyrës: S’po e gjej dosjen e sigurimeve

Zemaj akuzon Vitinë, duke thënë se nuk i është dorëzua asnjë dokument, s’po e gjej dosjen e sigurimeve. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë raportimit para Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, ka thënë se nuk i është dorëzuar asnjë dokument gjatë pranim-dorëzimit të detyrës. Para komisionit, ai tha […]

Continue Reading