11 pacientë me koronavuris në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Në Spitalin e Pejës 64 pacientë me Covid-19, 11 prej tyre në gjendje më të rëndë. Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 64 pacientë me coronavirus, prej tyre 44 janë me oksigjeno-terapi. Nga këta pacientë, 11 janë në gjendje më të rëndë. Në 24 orët e fundit nga coronavirusi janë shëruar dy […]

Lexo më shumë

Kështu do të votojnë personat me COVID-19 në zgjedhjet e 14 shkurtit

Si do të votojnë personat me COVID-19 në zgjedhjet e 14 shkurtit?. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë përgatitjet për të mundësuar që edhe personat të cilët janë në izolim, pasi janë të infektuar me COVID-19, të kryejnë obligimin e tyre qytetarë e të shfrytëzojnë të drejtën kushtetuese, pra të votojnë në zgjedhjet e jashtëzakonshme […]

Lexo më shumë

Agim Bahtiri i bindur: VV do t’i fitojë mbi 65% të votave në Mitrovicë

Agim Bahtiri është i bindur që VV do t’i fitojë mbi 65% të votave në Mitrovicë. Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës, njëherit edhe anëtar i subjektit politik Lëvizja Vetëvendosje, ka ripërsëritur qëndrimin se partia e tij do t’i marrë mbi 65% të votave në komunën ku qeveris ai. Bahtiri këto komente i bëri […]

Lexo më shumë

Dalin detaje të reja nga aksidenti në Gjakovë ku mbetën të vdekur dy persona

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjakovë. Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte në fshatin Ponoshec të Gjakovës. Gazeta ka mësuar se viktimat janë të dy meshkuj, njëri 51-vjeçar ndërsa tjetri më i vjetër për nga pamja por nuk dihet saktësisht i ciles moshë. […]

Lexo më shumë

KQZ fillon verifikim e kandidatëve që kanë dënime në tri vitet e fundit, afati për certifikim pas dy ditëve

Fillon verifikimi i kandidatëve që kanë dënime në tri vitet e fundit, afati për certifikim pas dy ditëve. Sipas IKD-së, LVV, PDK, e Nisma kanë kandidatë të dënuar në 3 vitet e fundit për vepër penale.1079 është numri i kandidatëve të cilët kanë aplikuar që të bëhen deputetë në legjislaturën e tetë të Kuvendit të […]

Lexo më shumë

Aksident trafiku në Pejë, dy të lënduar

Një aksident trafiku ja ndodhur mbrëmjen e sotme në Pejë. Dy persona kanë përfunduar me lëndime të lehta trupore, si pasojë e një aksidenti në lagjen ‘Dardania’ në Pejë, ndërmjet dy veturave. Ngjarja ka ndodhur të hënën, rreth orës 19:00 Një gjë të tillë për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në rajonin e […]

Lexo më shumë

Kështu reagon djali i Gold AG derisa dëgjon këngën e babait

Rep-artisti i njohur, Gold AG, është ndër më të dashurit për një pjesë të madhe të popullsisë shqiptare. Ai në rrjete sociale është mjaft aktiv, duke ndarë në mënyrë të vazhdueshme imazhe nga përditshmëria. Gjatë ditës së djeshme (e shtunë), ai lansoi këngën e re të tij, që titullohet “Malli i vendlindjes”. Një projekt i […]

Lexo më shumë

Memli Krasniqi thotë se PDK po hyn në zgjedhje që të fitojë

Memli Krasniqi thotë se PDK po hyn në zgjedhje që të fitojë. Krasniqi i PDK’së thotë se kjo parti po rritet dhe fuqizohet. “Kemi një rikthim dhe fuqizim të strukturës organike dhe bazës tonë”, thotë Krasniqi.Ai tha se pas zgjedhjeve të 14 shkurtit ata do të jenë fitues. “Në këto zgjedhje ne do të jemi […]

Lexo më shumë