Bulliqi “godet” ish-partinë dhe Agim Veliun: LDK-ja e kapur nga disa njerëz pa legjitimitet

Lajme

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i saj për kryetar të Komunës së Podujevës Shpejtim Bulliqi, ka thënë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje, pasi nevojitet legjitimitet i ri për shkak se është devijuar vota qytetare.

Ai duke folur në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot” për çështjen e mandatarit, ka thënë se Gjykata Kushtetuese nuk mund të jap verdikte të ndryshme për çështje të njëjtë nga ato që ka dhënë nga viti 2010 dhe 2017 pa i humbur kredibilitetin vetvetes.

Bulliqi ka thënë se VV-ja është e zhgënjyer nga LDK-ja, duke deklaruar se kjo e fundit është e kapur nga disa njerëz pa legjitimitet popullor, por që kanë fuqi të madhe brenda subjektit dhe bëjnë pjesë tek plaçkitja e buxhetit të Kosovës.

Zyrtari i VV-së ka theksuar se duhet të largohen nga pushteti njerëzit e rrezikshëm, të cilët tregtojnë me me tokat dhe pasuritë e Kosovës. Ai ka paralajmëruar se pasojat mund të jenë të pashmangshme.

Bulliqi ka treguar pse e sheh qershorin të përshatshëm për zgjedhjet në komunën e Podujevës dhe i është përgjigjur akuzave të nënkryetarit të LDK-së Agim Veliut.

Ai poashtu ka akuzuar LDK-në në Podujevë për keqpërdorime gjatë kohës së pandemisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code