94-Vjeçari I Vetmuar Ndërton Pishinë Për Fëmijët E Fqinjëve – Arsyeja Është Prekëse

94-Vjeçari I Vetmuar Ndërton Pishinë Për Fëmijët E Fqinjëve – Arsyeja Është Prekëse Një pishinë për t’u larë, luajtur dhe zbavitur: është kjo dhurata që Keith Davison, një 94-vjeçar nga Minesota në SHBA, ka dashur të bëjë për fëmijët e fqinjëve të tij….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim […]

Lexo më shumë

Lajm I Keq! Ndahet Nga Jeta Aktorja E Njohur E Telenovelave Nga….

Lajm I Keq! Ndahet Nga Jeta Aktorja E Njohur E Telenovelave Nga…. Koronavirusi i ka marrë jetën një prej aktoreve më të njohura të telenovelave meksikane, Pilar Pellicer. Aktorja është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 82-vjeçare.Mediat meksikane raportojnë se Pellicer kishte patur komplikime me shëndetin për shkak të vir,usit Ajo ishte një […]

Lexo më shumë

Rrëzohet aeroplani pakistanez me më shumë se 100 pasagjerë në bord

Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë ekuipazhe, ishte duke fluturuar nga Lahore për në aeroportin ndërkombëtar Jinnah, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Në fotografitë që janë shpërndarë nëpër rrjetet sociale, mund të shihet tymi duke dalë nga vendi […]

Lexo më shumë

Zbulon Një Shtëpi Të Braktisur, Mbetet Me Gojë Hapur Kur Hyn Brenda

Historia lidhet me zbulimin e një shtëpie madhështore të braktisur në mes të një pylli. Diçka që me siguri nuk ndodh çdo ditë. Zakonisht vendbanimet që nuk janë më të banuara kanë tipare të njëjta karakteristike.Kjo është pluhuri, çrregullësi, objekte të thyera, mure dhe dysheme të shkatërruara, dyert e thyera … mendojnë ata që kanë […]

Lexo më shumë

Kishte Humbur Shpresat Për T’u Bërë Nënë, Por Lind Trinjakë

Një nënë britanike, e cila luftoi për më shumë se një dekadë për të pasur fëmijë dhe ishte duke hequr dorë, i ka ndodhur mrekullia. Beata Bienias, 36 vjeçe, kishte humbur të gjitha shpresat për të pasur në jetën e saj fëmijë, pasi kishte shumë probleme me shëndetin. Por metoda e Fekondimit in Vitro, i […]

Lexo më shumë

Fëmijët Shpëtojnë Qenin E Mbuluar Tërësisht Nga Zifti

Një organizatë jo-fitimprurëse argjentinase e quajtur “Proyecto 4 Patas” dhe disa banorë, shpëtuan një qen të quajtur Aloe, i cili ishte plotësisht i mbuluar në zift. Qeni nuk mund të lëvizte fare dhe ishte një grup fëmijësh që lajmëruan njerëzit për gjendjen e kafshës. Për fat të mirë, ndërhyrja në kohë i shpëtoi jetën qenit […]

Lexo më shumë

“Nëse shihni një fëmijë të lënë mbi rrugë, menjëherë bllokoni dyert e makinës dhe ikni me vrap shpejt”. Paralajmërimi vjen…

Bota në të cilën jetojmë sot është një mënyrë e përparimit, e shpikjeve të reja, është një botë e përparuar. Smartphone me funksione gjithnjë e më të pabesueshme, tableta, objekte teknologjike që e bëjnë jetën tonë më të lehtë, duke e bërë më të rehatshme. Ne jetojmë në një vend ku mund të qëndrosh në […]

Lexo më shumë

“Dëshira E Fundit”, Historia Që Po Rrëqeth Rrjetet Sociale

Dëshira e fundit… Pak orë para se të ekzekutohej, një i burgosur i kërkoi rojes një laps dhe një letër për dëshirën e tij të fundit. Pasi shkroi për disa minuta, i tha rojes, të lutem, t’ia dorëzosh këtë letër nënës sime! Në letër shkruhej: Nënë, besoj se nëse do të kishte më shumë drejtësi […]

Lexo më shumë

Ajo humb fëmijën sapo lindi. Nëna u kërkon mjekëve një përqafim të fundit! Ajo që ndodhi në atë çast ka rrënqethur mijëra njerëz

Është shumë e bukur dhe mbresëlënëse! Sigurisht qe ardhja e një fëmije është gjëja më e bukur që mund t’ju ndodhë në jetë.Ndjenja se do bëhesh prind është një ndjenjë e papërshkrueshme, veçanërisht për nënën. Ajo e ndjen atë të rritet brenda vetes, ndjen çdo lëvizje, vuan ta sjellë në jetë dhe që nga momenti […]

Lexo më shumë

Tragjike/ I jep fund jetës aktori i njohur i Hollivudit, vajza dhe gruaja shohin tmerr me sy

Aktori i njohur i Hollywood, Hagen Mills i dha fund jetës së tij pasi dyshohet se qëlloi nënën e fëmijës së tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kentucky të martën, konfirmoi policia, shkruajnë mediat e huaja. 29 vjeçari Mills, kishte qenë duke e pritur viktimën, Erica Price, 34 vjeçe dhe hapi zjarr mbi të […]

Lexo më shumë