Sonte Muriqi pritet të bëhet përfaqësuesi i parë i Kosovës që luan në Ligën e Kampionëve

Muriqi pritet të bëhet sonte përfaqësuesi i parë i Kosovës që luan në Ligën e Kampionëve. Vedat Muriqi është në prag të bëhet përfaqësuesi i parë i Kombëtares së Kosovës që luan në një ndeshje të Ligës së Kampionëve – garës më prestigjioze evropiane për klube. Sulmuesi i Kosovës është në skuadrën e Lazios për […]

Lexo më shumë

“Chelsea mund ta fitojë Ligën e Kampionëve”, deklarata qe ka dridhur kulbët evropiane!

Sot nis edicioni i ri i Ligës së Kampionëve. Trajneri i Sevillës, Julen Lopetegui, beson se Chelsea është ekip mjaftueshëm i mirë sa për ta fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon. Chelsea nuk mundi të shkojë më larg se rrethi i 16 më të mirëve sezonin e kaluar, kur u rrëzua nga kampioni Bayern Munich […]

Lexo më shumë

Rezultoi pozitiv në testim për koronavirus, kjo është gjendja e yllit të Interit

Lojtari i skuadrës së Interit rezultoi pozitiv në testin për koronavirus. Alessandro Bastoni është kthyer në stërvitjet e Inter. Mbrojtësi italian, Alessandro Bastoni është kthyer sot në stërvitjet e Inter, pasi është rikuperuar nga Covid-19. Mbrojtësi do të jetë i gatshëm për lojë ndaj Borussia Monchengladbach këtë mesjavë, nëse Antonio Conte i beson atij minutat. […]

Lexo më shumë

“Dybala i nervozuar me mungesën e minutave”

Dybala i nervozuar me mungesën e minutave, kështu ka thënë Pirlo. Andrea Pirlo ka bërë të ditur se ka një lojtar të pakënaqur në skuadër. Ylli argjentinas, Paulo Dybala nuk ka gjetur hapësirat e nevojshme që nga ardhja e Andrea Pirlo në krye të stolit të Juventus. Dybala qëndroi në bankën e rezervistëve gjatë gjithë […]

Lexo më shumë

‘Festë’ tek Milani, sapo morën një lajm shumë të mirë

Një lajm shumë i mirë ka ardhur për skuadrën e Milanit. Leo Duarte ka kaluar me suksese virusin Covid-19. Mbrojtësi brazilian, Leo Duarte, ka pranuar sot rezultatet e testeve për Covid-19 dhe ato janë negative, bën të ditur ‘Sky Sport Italia’. Mbrojtësi rezultonte pozitiv gjatë muajit shtator dhe ishte lojtari i parë i Milan që […]

Lexo më shumë

Milani nuk ndalet, në janar sjell dy përforcime të mëdha

Milani sjell dy përforcime të mëdha në janar. Milani e filloi mirë sezonin dhe me katër fitore në katër ndeshje është në krye të tabelës në Serie A. Mediet italiane raportojnë se “Rossonerët” duan të forcojnë më tej ekipin në afatin kalimtar të dimrit dhe Maldini tashmë është duke punuar në dy përforcime. Gjegjësisht, qëllimi […]

Lexo më shumë

Roma me fitore bindëse ndaj Beneventos

Roma nuk lejon befasi, mposht Beneventon. Roma nuk ka lejuar befasi në stadiumin ‘Olimpico’. ‘Romakët’ mposhtën me rezultat 5:2 Beneventon, në takimin që solli gjashtë gola. Në fakt, ishin mysafirët që kaluan të parët në epërsi me anë të Gianluca Caprari (5’). Por në vijim, vendasit u kundërpërgjigjen furishëm me dy gola. Pedro (31’) dhe […]

Lexo më shumë

Mourinho reagon pas barazimin dramatik të Tottenhamit

Mourinho e fajëson edhe Gareth Balen për barazimin dramatik të Tottenhamit. Jose Mourinho është i zemëruar me Gareth Bale që nuk e ka nisur mbarë aventurën te Tottenham. Ishi i Real Madridit debutoi të dielën mbrëma kundër Ëest Ham United, duke u inkuadruar në lojë në minutën e 73’, kur rezultati ishte 3-0 për Tottenhamin. […]

Lexo më shumë