Mësoni këto veprime nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet

Ndiqni këto veprime nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet. Nëse e keni lagur telefonin tuaj në shi, e keni hedhur në ujë ose keni derdhur lëng mbi të, nuk jeni i vetmi. Një studim sugjeron që 25% e përdoruesve të telefonave të mençur e kanë dëmtuar telefonin e tyre me ujë […]

Lexo më shumë

Zbulohet dukja e iPhone 13, këto janë veçoritë e tij

Publikohet dukja e iPhone 13 – Çfarë janë veçoritë e tij që u zbuluan. Lancimi nuk pritej të bëhej deri në shtator. Edhe pse kohët e fundit ka pasur shumë thashetheme rreth dukjes së iPhone 13 Pro, produktit që nuk është lancuar akoma nga Apple, tani gjërat janë bërë plotësisht të qarta, shkruan lajmi net. […]

Lexo më shumë

Si po përcillet konflikti izraelito-palestinez në mediat sociale?

Ky është rrjeti sociale i cili po përcjellë më së shumti këtë konflikt Derisa luftimet midis Izraelit dhe militantëve palestinezë po vazhdojnë, rrjeti social TikTok është bërë një forum për transmetimin e këtyre ngjarjeve. TikTok, që dikur ishte i njohur kryesisht për videot virale të vallëzimit, kohëve të fundit ky aplikacion i videove është bërë […]

Lexo më shumë

Ky është mikroçipi më i vogël dhe më i fuqishëm në botë

Çipi i ri pritet të arrijë 45% performancë Sfida e vazhdueshme e industrisë është të bëjë mikroçipa që janë më të vegjël dhe njëkohësisht më të shpejtë, më të fuqishëm dhe më efikasë të energjisë. Të enjten, IBM njoftoi se ka krijuar një çip 2-nanometër, mikroçipi më i vogël dhe më i fuqishëm i zhvilluar […]

Lexo më shumë

Kjo është mënyra e duhur për të dezinfektuar telefonin tuaj

Mënyra e duhur për të dezinfektuar telefonin tuaj. Sa herë që ne prekim telefonin celular, me gishtat tanë transferojmë bakteret dhe viruset nga pajisja drejt fytyrës dhe gjithçka tjetër që na rrethon. Njerëzit, dashje pa dashje, janë të varur ndaj telefonit celular, shkruan lajmi net. Atë e mbajmë gjithnjë në duar, ua japim të tjerëve […]

Lexo më shumë

Audi njofton për tërheqjen e 150 mijë vetura

Audi po tërheq 150 mijë vetura. Prodhuesi gjerman njoftoi një tërheqje për modelet Audi A3, S3 dhe RS3 për shkak të një problemi të mundshëm me jastëkun e ajrit. Mbi 150,000 automjete në të gjithë Shtetet e Bashkuara do të tërhiqen në shërbimin e urgjencës për të hetuar dhe korrigjuar çdo mangësi. Tërheqja u njoftua […]

Lexo më shumë

Zbulohen risit e Iphone 13, lansohet në shtator

Lansohet në shtator, këto janë risitë e iPhone 13. Telefoni i ardhshëm i Apple, iPhone 13, pritet të heqë ‘njollën’ e shumëpërfolur të “Face ID” dhe të vijë në versionin të cilin e kanë kërkuar qe një kohë të gjatë përdoruesit. Sipas analistit të Applet, Ming-Chi Kuo, kompania po planifikon ta zvogëlojë ‘njollën’. Këtë ai […]

Lexo më shumë

Çka po ndodh, Messenger, Instagram e WhatsApp bien nga sistemi

Instagram, WhatsApp dhe Facebook Messenger kanë rënë për përdoruesit në të gjithë botën. Të tri aplikacionet – të gjitha janë pjesë e kompanisë Facebook dhe ndajnë teknologji të përbashkët – ndaluan së funksionuari të premten pasdite. Deri më tani, ende nuk ka pasur ndonjë reagim zyrtar prej kompanisë lidhur me arsyen e rënies.

Lexo më shumë