Debutimi historik i 16-vjeçarit në Bundesligë

Sport

16-vjeçari bën debutimin historik në Bundesligën gjermane.

Futbollisti Youssoufa Moukoko ka hyrë në historinë e Bundeligës gjermane. Ai është vetëm 16-vjeçar dhe është inkuadruar në ndeshjen e së shtunës të Borussia Dortmundit ndaj Hertha Berlinit.

Kamerunasi pati ndeshjen debutese të tij dhe u inkuadrua pesë minuta para fundit të ndeshjes. Ai bën pjesë në grupmoshat U19.

Skuadra e tij mposhti Herthan me rezultat të thellë, 5-2.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code