Gashi: Gjyqtari i Kushtetueses kriminel i kërkuar nga Interpol, duam zgjedhje

Lajme

Avokati Tomë Gashi ka thënë se se gjykatësi i Gjykatës Kushtetuese Radomir Leban është kriminel i kërkuar nga Interpoli, derisa ai është në listën e Interpol me kërkesë të Serbisë, përcjell Bota sot.

Atë po e kërkon shteti serb për të vuajtur dënimin me 6 vjet burgim.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se aktgjykimi nuk mbështetët në Kushtetutën e Kosovës, prandaj nuk është vendim ilegal e as legjitim.
Gashi ka thënë se duan zgjedhje dhe se do të mbahen protesta.
Postimi i tij i plotë në Facebook:

Aktgjykimi i Gjykates Kushtetuese me Gjyqtar kriminel te kerkuar nga Interpoli eshte i padrejt dhe i papranueshem.
Aktgjykimi nuk mbeshtetet ne Kushtetuten e Kosoves andaj nuk eshte as vendim legal e as legjitim.
A JEMI GATI PER PROTESTA!
DUAM ZGJEDHJE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code