Gruaja e tij ndërron jetë papritur! 7 ditë më vonë, ai shkat ërrohet nga fotoja që gjeti në celularin e saj

Nacionale

 

 

Të thy het zemra kur humbet bashkëshortin ose bashkëshorten. Askush nuk dëshiron ta jetojë këtë, veçanërisht kur je i ri.

Michelle dhe John ishin fejuar që në shkollë të mesme dhe ttë dy në të tridhjetat e tyre, ishin ende shumë të dashuruar me njëri-tjetrin.

Por fa tkèqësisht gjërat morën një kthesë të ke qe kur Michelle u së mur dhe papritur ndërroi jetë.

E tërë bota e John-it u për mbys dhe ai u pus htua nga pikëllimi.

Një javë pas zhdukjes së shoqes së tij të jetës, duke shikuar në telefonin celular të vajzës, John-i gjeti një fotografi që e bëri atë të lotonte edhe më shumë.

Thuhet se dashuria e vërtetë nuk përfundon kurrë dhe mesa duket ky është rasti tipik i John Polo dhe Michelle High.

Në vitin 2013 ata vendosën që donin të martoheshin dhe t’i deklaronin dashurinë e përjetshme njëri-tjetrit.

Por dita e dasmës që ata ëndërronin kurrë nuk ndodhi. Po atë vit mjekët e kishin informuar Michelle-n se kishte një sëm undje të rrallë dhe serioze.

Kur sëmundja u përhap në vitin 2015, çifti filloi të numëronte ditët e tyre dhe pastaj vendosi të planifikonte martesën e madhe që kishin ëndërruar gjithmonë.

Dy javë para ditës së dasmës, Michelle humbi jetën, duke e lënë John-in në një gjendje tro nditëse.

Ishte atëherë kur ai pa fotografinë që e bëri zemrën e tij të rrahë edhe më shumë.

“Isha i lumtur dhe i shkat ërruar në të njëjtën kohë, por nëse duhej të zgjidhja një emocion për të përshkruar se si ndihesha kur e pashë, do të thosha u ndjeva krenar”.

 

“Isha krenar që ajo donte aq shumë për të qenë gruaja ime”.

Në telefonin e saj ishte një foto që Michelle kurrë nuk i kishte treguar atij.

Një fotografi e saj që dukej e lumtur në fustanin e dasmës që duhej të vishte për t’u martuar me John.

“Kjo është gruaja ime. Në fustanin e saj të dasmës”, thotë John në një postim që e ndau me miqtë në rrjetet sociale.

“Me fustanin e dasmës që nuk munda ta shikoj atë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *