Haradinaj viziton Karaçevën: Institucionet të mos lejojnë provokime nga xhandarmëria serbe

Lajme

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar Karaçevën, një ditë pasi u raportua se xhandarmëria serbe kishte kaluar nëpër këtë territor të komunës së Kamenicës.

Haradinaj e ka quajtur këtë veprim “provokim” të xhandarmërisë serbe duke shtuar se institucionet e Kosovës duhet të ofrojnë siguri për qytetarët.

“Sot në Karaçevë, së bashku me nënkryetarin e Komunës së Kamenicës, Faton Jakupi. Vizituam fshatin dhe biseduam me banorët e zonës pas provokimit të fundit të xhandarmërisë serbe. Institucionet e sigurisë në Kosovë duhet të ofrojnë siguri për të gjithë qytetarët dhe mos të lejojnë më provokime të tilla”, ka shkruar ish-kryeministri në Facebook.

Ndërkaq, paraditen e sotme reagoi edhe kryeministri Avdullah Hoti. Ai bëri të ditur se do të ndërmarrin të gjitha veprimet në përputhje me ligjin karshi këtij rasti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code