Këto temperaturat na presin nesër në Kosovë

Lajme

Një mot i qëndrueshëm po mban në vendin tonë.

Nesër në Kosovës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

Shi me intensitet mesatar deri të lartë pritet në Gjakovë, Junik dhe zonat për rreth këtyre dy vendeve. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *