Lajm I Keq! Ndahet Nga Jeta Aktorja E Njohur E Telenovelave Nga….

Botë

Lajm I Keq! Ndahet Nga Jeta Aktorja E Njohur E Telenovelave Nga….
Koronavirusi i ka marrë jetën një prej aktoreve më të njohura të telenovelave meksikane, Pilar Pellicer. Aktorja është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 82-vjeçare.Mediat meksikane raportojnë se Pellicer kishte patur komplikime me shëndetin për shkak të vir,usit Ajo ishte një nga aktoret më të vlerësuara të kinemasë….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

Pellicer mori pjesë në më shumë se 40 filma e telenovela. Mes tyre ajo njihet për rolet në telenovelat “Triumfi i dashurisë” dhe “Njerka” të cilat janë transmetuar edhe në Shqipëri.Vdékja e Pellicerit, gjithashtu mbesa e të ashtuquajturit “poet i Amerikës” Carlos Pellicer Cámara, u konfirmua nga Instituti Kombëtar i Arteve dhe Letërsisë së Bukura (INBAL) të Meksikës….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

“Pilar Pellicer ishte një aktore e shquar në kinemanë meksikane. Ajo ishte një promovuese e përkushtuar e leximit në programin “Leo, prandaj unë ekzistoj”, tha institucioni në një mesazh në Twitter ndërsa dërgoi ngushëllime familjes së saj dhe komunitetit artistik….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

Personazhe të njohur meksikanë janë shprehur të pikëlluar për humbjen e aktores së madhe duke çuar ngushëllime për familjen e saj. Pellicer la pas një vajzë, Ariane Pellicer e cila është gjithashtu aktore….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code