Lojtarët e Inter testohen për koronavirus, dalin rezultatet

Sport

Asnjë lojtar i Interit nuk ka rezultuar pozitiv për koronavirus.

Lojtarë të Inter ishin grumbulluar me kombëtaret e tyre për ndeshjet e Ligës së Kombeve, por gjithçka ka shkuar sipas planit.

Romelu Lukaku dhe të tjerët janë kthyer në gjendje të mirë, duke i shpëtuar infektimit nga Covid-19.

Faqja zyrtare e Inter njofton se asnjë rast pozitiv nuk është lajmëruar te skuadra.

Të gjithë lojtarët ( që udhëtuan) kanë rezultuar negativë dhe do të jenë gati për ndeshjen ndaj Milan.

Ashley Young, Roberto Gagliardini, Milan Skriniar dhe Radja Nainggolan rezultuan pozitivë më parë dhe janë në listën e mungesave për ‘Derby della Madonnina’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code