Milani refuzoi ofertën e janarit për yllin e Primavera- klubi ka plane të mëdha

Sport

Milan refuzoi një ofertë huazimi në janar për sulmuesin Lorenzo Colombo pasi klubi ka plane të mëdha për të.

18-vjeçari ka qenë me Rossonerët që kur ishte gjashtë vjeç dhe ka kompletuar të gjithë skuadrat e të rinjve deri në ekipin e parë, përcjell ORAinfo.

Ishte historia e një lojtari me Milanin në zemër, dhe ardhja e tij në ekipin e parë – e cila u zhvillua në qershor – ishte përjetuar me shumë emocione.

Ai shënoi tre gola edhe në para-sezon, duke treguar cilësi të shkëlqyera si dominimi fizik dhe përfundimi instiktiv.
Colombo ka treguar se ai ka një repertor të plotë si një sulmues qendror dhe klubi ka plane të mëdha.

Sipas Calciomercato, skuadra e Serie B Pescara pyeti për mundësinë e nënshkrimit të adoleshentit në huazim në janar, por ideja u refuzua menjëherë pasi Milan dëshiron ta mbajë atë brenda dhe rreth ekipit të parë për të ardhmen e parashikueshme, një shenjë e qartë ata besojnë se ai është gati. /ORAinfo/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code