Pas Ronaldos, Messi thyen një tjetër rekord

Sport

Lionel Messi thyen rekord të ri në La Liga.

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka bërë paraqitjen e 500-të në La Liga dhe të 750-të në të gjitha garat me klubin spanjoll.

33-vjeçari tani ka thyer rekord të ri në La Liga, përcjellë lajmi.net.

Messi është bërë lojtari i parë që nuk është spanjoll që arrin të bëjë 500 paraqitje me Barcelonën në La Liga, gjë që nuk ishte arritur nga asnjë lojtarë në histori.

Pos kësaj, tani Messit i nevojiten edhe 17 paraqitje të tjera që të barazojë rekordin e Xavit, që është lojtari me më së shumti paraqitje në fanellën e blaugranasve (767).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *