Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë humbi jetën duke luajtur futboll

Lajme

Prokurori Krasniqi vdiq duke luajtur futboll.

Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi ka vdekur rreth një orë më parë.

Indeksonline raporton se i ndjeri vdiq derisa po luante futboll.

Lajmin për vdekjen e prokurorit Enver Krasniqi e ka konfirmuar Blerim Isufaj, kryeprokuror i Prokurorisë Speciale, i cili ka thënë se vdekja e tij ishte vdekje natyrale.

Kujtojmë se prokurori Enver Krasniqi ishte duke hetuar rastin e vjedhjes së 2.1 milionë eurove nga Thesari i shtetit.

Për këtë skandal Prokuroria ka arrestuar Labinot Grudën dhe Kadri Shalën.

Në fund të muajit nëntor, Gjykata e Prishtinës ua ka vazhduar paraburgimin edhe për 30 ditë.

Ministrja Bajrami kishte treguar në ditën që u zbulua se ka ndodhur një skandal me Thesarin e shtetit, se bëhej fjalë për katër transaksione të dyshimta në vlerë prej 2.1 milionë euro, të cilat janë transferuar tek një operator ekonomik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code