Vdiq aktori i njohur në moshën 87-vjeçare

Botë Showbiz

Richard Herd, një aktor veteran, i cili u shfaq në dhjetëra filma dhe seriale televizive, ka vdekur në moshën 87 vjeçare. Herd vdiq Nga kanceri të martën në mëngjes në shtëpinë e tij në Los Angeles. Ai ishte në shoqërinë e familjes së tij, tha zëdhënësi i tij në një deklaratë, transmeton rtv21.tv. Kreditë e gjera të filmit të Herd përfshijnë role në “Get Out” dhe “All the President’s Men”. Ai u shfaq në 11 episodet e “Seinfeld” si  Wilhem, bosi kërkues i George Costanza në New York Yankees. Herd, një vendas në Boston, ishte një tifoz i vetëshpallur Red Sox. Herd gjithashtu kishte një role në “Star Trek: The Generation Next”, “Star Trek: Voyager” dhe “Star Trek: Renegades”. Ai bëri paraqitje në “O.C.” “NYPD Blue”, “ER” dhe “Dallas”, ndër shumë seri të tjera. Ai la pas gruan dhe fëmijët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code