Zbulon Një Shtëpi Të Braktisur, Mbetet Me Gojë Hapur Kur Hyn Brenda

Botë

Historia lidhet me zbulimin e një shtëpie madhështore të braktisur në mes të një pylli. Diçka që me siguri nuk ndodh çdo ditë. Zakonisht vendbanimet që nuk janë më të banuara kanë tipare të njëjta karakteristike.Kjo është pluhuri, çrregullësi, objekte të thyera, mure dhe dysheme të shkatërruara, dyert e thyera … mendojnë ata që kanë bërë kërkime për shtëpitë e braktisura.

Një ndër ta është edhe Bob Thissen, i cili, në një vend të mbuluar nga bimësia e dendur në Francën qendrore, ka gjetur një ndërtesë të madhe të braktisur, të rrethuar nga një kopsht i madh.Vila përbëhej nga 12 dhoma, dhe gjëja që kishte habitur shumë Bob ishte se të gjitha në të gjitha dhomat ishin në gjendje të mirë, pavarësisht kohës dhe motit. Karrige, mobilje, qilima, tapete dhe orendi të ndryshme ishin ende në gjendje të mirë.

Edhe shtretërit ishin ende të mirë, sikur dikush t’i kishte riorganizuar ato kohët e fundit. Eksploruesi kishte gjetur edhe një piano të çmuar, pastaj disa gazeta në rregull, rrobat të vendosura mirë në dollapë.Dhe pesë vjet pas këtij zbulimi, burri u kthye në atë vend si misterioz që ishte dhe gjeti sërish gjithçka siç e kishte lënë. Për fat të mirë, asgjë, madje as ndonjë akt i tmerrshëm vandalizmi, nuk e kishte shkelur atë kohë.Në fund u zbulua se vila i përkiste një çifti të moshuar pa asnjë trashëgimtar. E cila mbeti pa pronarë, deri në pikën e harresës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*

code